Šioje parduotuvėje naudojami slapukai ir kitos technologijos, kad galėtume užtikrinti tinkamą svetainės atvaizdavimą.

Ar mano šuo kvėpuoja tinkamai?

Ar mano šuo kvėpuoja tinkamai?

Kosulys, apsunkintas kvėpavimas, nuolatinis lekavimas – tai simptomai, kurie rodo, kad Jūsų šuo susiduria su kvėpavimo problemomis. Kokios yra pagrindinės to priežastys ir kada mes jau galime sakyti, kad tai problema?

Normalus kvėpavimas yra gyvybiškai svarbus augintinio sveikatai, nes lygiai taip pat kaip ir žmonės, šunys kvėpuodami gauna deguonies ir pašalina anglies dioksidą. Tačiau kai šuns kvėpavimas tampa apsunkintas, keistas, nereguliarus, labai greitas ar jis kosėja keletą dienų, labai svarbu nieko nelaukiant kreiptis veterinarinės pagalbos.

apsunkintas šuns kvėpavimas

Kvėpavimo sutrikimai: Apsunkintas kvėpavimas arba dispnėja, dar kitaip vadinamas „oro alkiu“, yra oro trūkumas gyvūno plaučiuose. Šis sutrikimas dažniausiai pasireiškia dėl svetimkūnio, esančio kvėpavimo takuose. Tačiau jei veterinarijos gydytojas neranda svetimkūnio, jis ieškos kitos problemos, galinčios sukelti tokią būseną – skausmas, stresas, nerimas, karščiavimas ar nutukimas. Dispnėja dar gali pasireikšti dėl susiaurėjusių, subliuškusių kvėpavimo takų, infekcijos ar astmos.

šuns kvėpavimas greičiau, nei įprastai

Tachipnėja – tai daug greitesnis augintinio kvėpavimas nei įprastai. Reikėtų skirti tachipnėją ir lekavimą: šunys lekuoja tada, kai jiems yra karšta, jie būna prasižioję, iškištu liežuviu ir taip reguliuoja savo kūno temperatūrą, o tachipnėjos metu šunys kvėpuoja daug ir greitai, bet dažniausiai būna užsičiaupę. Taigi, jei Jūsų šuo kvėpuoja greitai, išskiria daug oro ir yra sučiaupta burna, nedelskite ir kreipkitės profesionalios pagalbos, nes tai gali būti šilumos smūgis, infekcija, skysčiai ar oras krūtinės ląstoje, išvarža ar navikas.

Ką reikia žinoti, jei šunį tektų gaivinti patiems? Jei Jūsų šuo staiga nustojo kvėpuoti, įsidėmėkite šiuos gyvyniškai svarbius žingsnius:

1. Paguldykite gyvūną ant šono ir ištieskite jo kaklą;

2. Pražiodinkite gyvūną ir ištraukite jo liežuvį. Rekomenduojama ką nors minkšto padėti gyvūnui po galva, kad nesusižalotų;

3. Jei jis vistiek nekvėpuoja, sučiaupkite jo burną ir pūskite orą jam pro nosį;

4. Kartokite tol, kol atvyks skubi pagalba arba nuvyksite iki veterinarijos klinikos.