Šioje parduotuvėje naudojami slapukai ir kitos technologijos, kad galėtume užtikrinti tinkamą svetainės atvaizdavimą.

Kodėl katės murkia?

Kodėl katės murkia?

Katės murkimas visada buvo paaiškinamas kaip pasitenkinimo ir laimės ženklas. Iš tikrųjų, Karališkoji Ispanijos akademija murkimą apibūdina kaip katės savotišką knarkimą, kuris parodo jos gerovę.

katino murkimas

Katėms murkimas yra įgimtas procesas. Murkimo metu jos skleidžia garsą, panašų į nenutrūkstamą vibraciją, kuri yra silpna, gili ir dusli, ir kurios pasikartojimo dažnis yra nuo 25 iki 150 virpesių per sekundę.

Visgi, murkimo reikšmė nėra pilnai išaiškinta. Yra daug įvairių hipotezių, pavyzdžiui, britų mokslininkai, daug tyrinėję kates, nustatė, kad namuose gyvenančios katės murkia norėdamos kažko išsireikalauti iš savo šeimininkų, o gamtoje, lauke gyvenančios katės murkimu šaukiasi pagalbos arba įtemptose situacijose murkia norėdamos išvengti konfliktinių situacijų ir parodyti, kad neketina pulti.

Kaip tai vyksta? Visi yra girdėję švelnų katės murkimą – kartais užtenka tik paglostyti katę. Nepaisant to, nėra aišku iš kur tas garsas ir vibracijos kyla. Yra keletas iki galo nepatvirtintų teorijų. Viena jų teigia, kad murkimas atsiranda dėl tam tikrų gerklės raukšlių ar iš netikrųjų balso stygų. Kita hipotezė teigia, kad tai įvyksta dėl tam tikrų gerklų raumenų susitraukimo.

Koks murkimo tikslas? Dažniausiai visų murkimą tyrinėjančių nuomonė yra ta, kad murkimas yra gerbūvio išraiška. Visgi, nauja teorija teigia, kad murkimas yra komunikacijos priemonė. Kaip pavyzdys, katės naudoja aukštesnį balso toną nei įprastai tada, kai nori maisto.

Šiai dienai yra išaiškinti du skirtingi murkimo tipai – vienas jų yra skirtas parodyti, kad joms kažkas patinka, o kitas skirtas, kai nori kažko paprašyti iš savo šeimininkų.